Ekim 29, 2009

Öğrenemedik Hala.


Stadda nasıl davranılacağını öğrenemedik hala. Milli Takım'ın 3 maçlık cezası, Galatasaray'ın 5 maçlık cezası ders olmadı. Futbolcular pek önemli değil, onlar 100 yıldır öğrenememiş zaten de, taraftarların öğrenemesi şart artık. Hiç tadı olmayacak 2 maç bekliyor Saraçoğlu Stadı'nda bizi. Sadece futbolcu, teknik kadro ve belki de yöneticilerin sesisinin duyulacağı, tvden izleyenlerin konsantre olamayacağı 2 maç. Yöneticilerin taraftarları eğitememesi, belki de eğitmek istememesi kendilerine dönüyor hep.
Şimdi suçlu kim? Bu tartışma yapılacak en az 1 hafta ve yine birşey değişmeyecek. Sadece masaya yatırılmakla kalacak ve bir sonraki ceza yine bir derbi sonrası gelecek. 1000. kez biz bu filmi görmüştük diyeceğiz o zamanda. Yakında motosiklet ve domuz kafası vakalarının taklitlerini de görürsek şaşırmamak lazım.

1 yorum:

T.Ç. dedi ki...

suçlu bence federasyon.yani 2 maç ceza verirsen bu olaylar olmaya devam eder.caydırıcı ceza yok maalesef.şimdi şampiyonlar liginde bu olayların olduğunu düşün.fenerbahçe-inter oynuyor. hakemin kafası yarılıyor.etoo nunda kafasında pet şişe patlıyor.ve sahaya onlarca su şişesi atılıyor.durum ne olur?cezalar bu şekilde mi olur. en az 5 maçtan başlar ceza.hakemde maça çıkmaz.bunu bilen taraftarda stada birşey atamıyorlar ş.ligi maçlarında öyle değilmi? hepsi mum gibi.aynı taraftar galatasaray maçında neden ve nasıl atıyor.sebebi belli.cezalar caydırıcı değil.2 maçla yırttı fener.ama ş.liginde bu olaylar olsaydı böyle ucuz kurtulamazdı.burası türkiye standartlar böyle diyen olabilir.ama o zamanda bu olayların biteceğini beklemek saçma olur.fenerlilerin yüzü bile kızarmadan 2 maç çok diyorlar.ilginç değilmi?burası türkiye kızarmaz tabii.

Related Posts with Thumbnails