Aralık 31, 2010

Futbolun Bittiği An #31Bayern'li yöneticilere sevgilerle. Herkese mutlu yıllar.

Kaynak : ntvspor.net

Aralık 30, 2010

2010 Türkiye Gol Krallığı


23 : Umut Bulut (TS)
21 : Alex (FB)
19 : Bobo (BJK)
17 : Necati Ateş (AS)
15 : Burak Yılmaz (TS)
14 : Milan Baros (GS), Herve Tum (İBB), Semih Şentürk (FB)
13 : Sercan Yıldırım (BS), Arda Turan (GS)
12 : Emenike (Kar), İskender Alın (İBB), Makukula (Kay-Man)
11 : Holosko (BJK), Turgay Bahadır (BS), Joshua Simpson (MS)
10 : Nihat Kahveci (BJK)

2010 yılında yapılan Süper Lig, Türkiye Kupası, Avrupa Kupaları ve Milli Maçları değerlendirilince bu tablo ortaya çıkıyor. 10 gol ve üzeri gol atanlar var sadece listede. 30'u kimsenin bulamaması ligin kalitesi hakkında fikir verebilir.

Hat-trick;
1 : Sercan, Alex, Baros, Umut, Simpson, Emenike.

Milli Formayı Giyenler;
14 : Mevlüt ; 7 : Nuri ; 6 : Tuncay,Halil ; 4 : Hamit.

Avrupa'da ilk 5 sıra;
59 : Messi
48 : Cristiano Ronaldo
34 : Luis Suarez
32 : Higuain, Tevez
29 : Eto'o

Oktay Mahmuti


Ekmeği ekmekçiye vereceksin, 2 ekmek de fazla vereceksin.

Aralık 29, 2010

Neden Geldim İstanbul'a? / Gökhan Emreciksin


İstanbul'a gelene kadar yetenek, İstanbul'dan sonra alemci damgasını yemiş bir başka örnek Gökhan Emreciksin.

Sadece 2 sene önce Ankara'da Galatasaray maçının tek ayakta kalanı, bir sonraki hafta ise İnönü'de Deli İbo'yu yoran oyuncusuydu Ankaragücü'nün. TV'de verilen bu 2 maçta herkesin dilindeydi. 2 hafta sonra İstanbul'un yolunu tuttu, popülaritesiyle beraber. Yaşı 24 idi ve herkesin aklında bir ama vardı.

Fenerbahçe'de ne yapacak diye beklemeye koyuldu herkes çünkü son 1 ayın genç yeteneğiydi. O da fazla bekletmeden alkolden kaybetti ehliyetini, diğerlerinden farklı olmadığını vurgulayarak.

33 yaşında Guti yapınca, olur diyoruz ama 24 yaşında bir Türk bunu yapınca olacağı buydu diyoruz. Fenerbahçe'de 12 maça çıktı Gökhan. 10'unda yedekten geldi. Sadece 2 maçta 90 dakika oynadı ve 6 ay içinde bu takımda olmaz diye düşünülmüş olmalı ki, Mehmet Topuz'un transferinde takasla Kayseri'ye gitti.


Kayseri'de kendine yer buldu ancak 2.devre Kayseri düşüşe geçince, biletlerden biri de O'na kesildi. Kadro dışı kaldı. Sene sonu Manisa'ya geçti. Manisa'da hoca değişiminden sonra sadece 5 maçta görev alabildi. Hikmet Hoca ile de yıldızı barışmadı. Bu sezon hiç bir maçta 90 dakika görev alamadı.

Yine İstanbul'un bir türlü önlenemeyen genç öğütmesine, engel olunamadı. Yıllardır ilerleme gösteremeyen Aydın'a, kendini bir türlü bilmeyen Batuhan'a verilen ödünler, İstanbul altyapısından olmayanlara tanınmamaya devam ediyor.

Türkiye'yi gram tanımayanlara, tonlarca para vererek alışsın diye beklerken, Onlar'a sarfedilen eforun yarısını bizdeki yeteneklere vermiyoruz. Yedekte,tribünde yabancı oturtuyoruz ama şu çocuklara sabredemiyoruz.

Biz bu filmi kim bilir kaç kez izledik, hala da sadece izlemeye devam ediyoruz. Gökhan 26 yaşında. İstanbul'da elinden tutma sonra özgüven bekle bu çocuklardan. Transfer dedikoduları var şu sıralar. Son 3 senede 5.takımı olacak dedikodular tutarsa.

Emre'nin dediği gibi 12-13 yaşından itibaren fanusta yaşayan bu çocukların kendilerine bir şey katabilecek kadar profesyonel olmaları gerektiğini kim öğretecek, abilerine bakınca resim apaçık ortada değil mi?

Baptista Malaga'da.


Baptista'yı da kaybettik. Kuranyi'nin sene başında Rusya'ya gitmesi, Aurelio'nun Türkiye'ye dönmesi, Ze Roberto'nun çok yaşlanması, Poulsen'in Liverpool'a gitmesi, transfer haberi hazırlamakta güçlük çeken medyayı gurbetçi futbolcular üzerine yoğunlaştırdı.

Ömer Toprak, Tunay Tosun, Taner Yalçın, bir türlü Bayern'den ayıramadıkları Hamit ve kardeşi Halil asparagasın yıldızları bu transfer döneminde.

Takımların savaşçı futbolcu isteği ise genelde Fransa'da oynayan Afrikalı ya da Afrika asıllı oyunculardan karşılanıyor. Dia-Niang ikilisinin üzerine transfer stratejisi değişen Fenerbahçe, siteden sadece siyahi oyuncuları yalanlamak zorunda kalıyor.

Galatasaray'ın free transfere alışması, Haldun Üstünel'in ayrılmasıyla sürpriz transferlerin sona ermesi, Ankaragücü'nden ayrılan 5 futbolcudan en az birinin Galatasaray'a gelmesi demek oluyor.

Beşiktaş'ın Portekizli çalıştırması, yeni spekülasyonların bu yönde olacağının göstergesi. Taraftarın da yönetime belli bir isim vermemesi, gazeteleri sıkıntıya soktu.

Zaytung haberi gibi oldu ama gerçekten bu transfer döneminde medyadan yeterli spekülasyonları göremiyoruz. Sene başı Avrupa'da yaşanan aşırı sirkulasyon bizimkileri de bayağı bir zorlamış.

Real'den ayrılması muhtemel Diarra bile hala bir takımla eşleşemedi bu dönemde. En büyük kozları takıman ayrılmayacağını açıklayan Forlan'ın Fener'e transferi gibi gözüküyor.
Related Posts with Thumbnails