Haziran 23, 2011

Detay


Ajax'ın yeni forması ve Real'in geçen seneki formasındaki isim üstü sırt detayları. Küçük detaylar can yakıyor. Bizde her formaya uygun 2-3 kelime yazsak; Misal parçalıya 'Sevenlerimizi Üzmeyelim Baba' olamaz mı? Olabilir.

Haziran 22, 2011

Stadyum Yarışı


Reyes, Forlan derken Atletico'nun sitesinden dikkatimi çeken ayrıntı. Vicente Calderon Stadyum yarışı. 30 Haziran'da stadyumda NASCAR şov, Suzuki Swift düelloları ve Drift Drift Baby!

Seyirciye uçuş olmasın diye keskin viraj koymamışlar. Kadıköy İSPARK'taki WRC final etabında en iyi uçan arabanın Swift olduğunu düşünürsek, çok iyi görüntüler verir Swiftler stadyumda. 1 gün için stadyumun asfaltla kaplanması da ayrı bir hikaye.

Öncesi de 2008'den. Wembley Race of Champions. Etinden sütünden yararlanma dedikleri bu olsa gerek.

Haziran 21, 2011

Giuseppe SignoriSignori 2011 v 1992. Banca Di Roma'yı sevdiren adam da yaşlanmış. Gazza'nın da gençlik yılları.

Haziran 20, 2011

My First MLS Game

Sporting Kansas City 1-0 San Jose Earthquakes. Tanıdık tek isim Omar Bravo ve maç boyu Enrique Corrales sandığım başka bir Corrales. Yavaş ve kötü futbol ama müthiş atmosfer.

Oyun kötü de olsa dolu tribünler ve full elektronik stad her türlü izlettiriyor. Amerikalıların en iyi yaptığı iş. Maç değil şov. Stadın her yerindeki ışıklı reklam panoları ortamı NBA salonuna çeviriyor.

Yayın kalitesi inanılmaz. Biz yıllardır en üst seviyede izliyoruz futbolu ama hala Avrupa'da şöyle bir çekim yok. Kalite kameralardan mı yoksa ışıklardan mı kaynaklanıyor bilemedim?

Maçın son dakikasında yayına sponsorlu 'Save Of The Game' girmesinden, gol pozisyonlarını binbir ayrı kameradan vermesine, alışık olmadığımız durumlar da mevcut. TV'deki skor göstergesinden bahsetmiyorum bile.

Maç içinde çok kötü anlatım. Anlatanlar bir Ertem Şener değil tabi, sıfır heyecan-magazin-bol kahkaha. Maç sonrası yaklaşık 1 saat stadyum içi yayın. Maçın ve günün ayrıntıları, 4 şovmen.

Banttan manttan futbolsuz kaldığımız şu günlerde idare etti. Fox Sports'tan daha fazla MLS maçı bekliyoruz artık. Golf-molf kurtarmıyor bizi. Bir New York Red Bull maçı iyi gider mesela. Henry, Marquez içimiz ısıtsın.

Bu arada stad 20.000 civarı, küçük ama çok çekici ve sıcak. Biraz kurcalayınca bulduk ki, 20.000 kişilik stadın maliyeti 200 milyon dolar. Çekici olması pek normal. İsmi de Livestrong Sporting Park. Takım her sene Lance Armstrong'un kurumuna 7,5 milyon dolar destek veriyormuş isim için. Sosyal sorumluluktan da vazgeçmezler zaten.

And The Story Goes...

Seyrantepe'den GSGM'ye yıllık 7 milyon Dolar. 300 koltuk + reklam gelirlerinin %10'u. İrtifak hakkından intifa hakkına geçiş. Bunun için mi beyazlamış saçları başkanın? Başından beri bitmedi derdi şu stadın.

Orada olduğumuz 49 yıl boyunca bu böyle ise, basit bir hesapla, enflasyonu da düşünürsek, TOKİ stadı-belediye masrafları bedavaya getirir, Ali Sami Yen arazisi de tuzu biberi olur. Parasız Galatasaray'ın Türkiye'ye bir katkısı da bu olur.

Raporun ayrıntıları. Tabi sadece üyelere özel rapora #nontvspor'dan ulaşabilmek de paha biçilemez.
Related Posts with Thumbnails