Temmuz 05, 2011

Futbolu Kaybettik.


Yıllardır istediğimiz operasyon gerçekleşince, sesimiz soluğumuz kesildi, sonu ne olacak diye beklemeye başladık. Resimler, telefon kayıtları, video kayıtları ortaya çıkmaya başladı yavaş yavaş. Futbolcudan, hocadan, başkandan, taraftardan kısaca her telden adam var işin içinde.

Her sezon herkesin dilindeki şaibe kelimesi, kanun ortaya çıkınca şikeye dönüştü. Geriye dönük olmaması diğer büyükleri kurtarsa da, onlara da sıçrayabilir bu iş kısa zamanda.

Operasyondaki isimler, birçok kişinin sevmediği hatta nefret ettiği grup. Bunların hiçbirine kimse üzülmeyecek. Ama bundan sonra da Türk Futbolu eski tadı vermeyecek. Bir çok takım ve futbolcu zarar görecek bu işten. Daha hakemler ve federasyon görevlileri de işin içine çekilmedi üstelik.

Birçok takım da kimsenin umrunda değil elbet. Fenerbahçe'nin böyle bir işe karışmış olması ve görebileceği zarar herkesin sesini kısmış vaziyette. Fenerliler bir ömür boyu bu damga ile dolaşacaklar. Alınacak her kupanın altında başka şeyler aranacak.

Zaten tüm takımların tüm kupalarında bir şeyler arıyorduk ama belgeli olunca nutkumuz tutuldu. Kızdığımız adamlara bile ah çekiyoruz şu an. Rakip bile olsa silahların devreye girdiği bu işten bizim de canımız yeterince sıkıldı.

Bırakın küme düşmeyi, Galatasaray'ın en kötü sezonunu geçirdiği bu sezon bile bu kadar tatsızken, Fenerbahçe'nin bu ligde olmama ihtimali moral bozucu. Üretilen komplo teorileri de cabası.

Calciopoli sonrası yeni yeni kendine gelen İtalyan Devleri gibi bu işin yaralarını sarmak da çok uzun sürecek. Bekleyip görmekten başka bir şey yapamıyoruz elbet ama daha şimdiden transferlerle olan ilişkim bile kesildi. Futbolu da kaybettik, başımız sağolsun.
Related Posts with Thumbnails