Mart 22, 2009

Arkas Şampiyon

Arkasspor, GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası finalinde Polonya temsilcisi Jastrzebski Wegiel SA'yı Karşıyaka Arena'da 3-2 yenerek kupanın sahibi oldu...İzmir'de Arkasspor Kulübü'nün organizasyonunda düzenlenen ''Dörtlü Final''in ilk maçında dün Yunanistan temsilcisi Enosi Athlopedion Patras'ı 3-0 yenen Arkasspor, bugünkü zorlu finalde de Jastrzebskı Wegiel SA'ya 3-2 galip geldi.
Bu sonuçla Arkasspor, 2008-2009 sezonunda GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası'nı kazandı ve böyle bir başarıya ulaşan ilk Türk erkek takımı olarak tarihe geçti. İlk kez geçen yıl düzenlenen bu kupada, geçen yılın şampiyonu İtalyan Pallavolo Modena olmuştu.


Jastrzebski Wegiel SA'yı 3-2 yenen Arkassporlu oyuncular ve teknik ekip, maçın bitiminin ardından büyük coşku yaşadı.
Salonu dolduran sporseverlerle birlikte kupa mutluluğunu yaşayan Arkassporlu sporcular, altın madalyalarını Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Yunus Akgül, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın elinden aldı.
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) 2. Başkanı Jan Hronek, GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası'nı, Arkasspor takım kaptanı Gökhan Öner'e verdi. Hronek, Arkasspor'un gerçekleştirdiği başarılı organizasyon için kulüp başkanı Lucien Arkas'a CEV Onur Plaketi sundu.
''Dörtlü Final'' müsabakaları sonunda ''en değerli oyuncu'' Arkasspor'dan Paul Duerden seçildi. Turnuva sonunda Arkasspor'dan Gökhan Öner, en iyi smaçör ve en iyi servis atan oyuncu seçilirken, Hüseyin Koç da en iyi pasör ilan edildi. En iyi manşet alan oyuncu, Jastrzebski Wegiel SA'dan Pawel Rusek, en iyi blokçu Tomis Constanta'dan Radu Began, en skorer oyuncu ise aynı takımdan Ashlei Nemer oldu...
Yıllardır savunduğum tezi bu haberle tekrar dile getirmek istiyorum. Bayan takımı ve seyircisi olmayan ARKAS, erkek voleybol takımını yıllar önce fesheden Karşıyaka ile DYO KSK yerine ARKAS KSK birleşmesini yapmalıdır. Böylece Karşıyaka hem Yaşar'dan gelen komik sponsorluk bedelinden kurtulup bayan takımını gerçekten zirveye oynayan bir takım haline getirebilir, hem de para harcamadan Avrupa'da kafaya oynayan bir erkek takımına sahip olur. Aynı koşullar ARKAS için de geçerlidir. Bu organizasyon dışında tüm maçlarını Alsancak'ta seyircisiz oynayan arkas arkasına seyirci alarak neler yapabildiğini göstermiştir. Kişisel egolardan kurtulmanın zamanı sanırım çoktan geçmiş durumda...
Tebrikler ARKAS. Teşekkürler...
Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails