Kasım 17, 2009

Bu Ne Yaman Çelişki


TFF, De Nigris'in ani ölümünden sonra, bugün bir açıklama yaptı. İçindeki bomba bir cümle beni benden aldı... Bakın ne diyor sevgili TFF bu açıklamanın içinde:...

"Geçirdiği kalp krizi sonucu genç yaşta hayatını kaybeden Meksikalı futbolcu Antonio De Nigris Guajardo’nun, sezon başında eski kulübü Ankaraspor ile yaşadığı gelişmelerin speküle edilerek, kamuoyunun yanlış yönlendirildiği görülmektedir.

2009-2010 sezon başında, tüm kulüplerden ve Ankaraspor’un bünyesindeki tüm oyunculardan olduğu gibi, oyuncu De Nigris için de tam teşekküllü sağlık kurumu raporu talep edilmiştir. Ancak oyuncunun temin ettiği sağlık raporu, riskler içermesi ve tam teşekküllü sağlık kurumundan olmaması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmemiş, gereken raporun temin edilememesi halinde De Nigris’in müsabakalarda yer alamayacağı TFF tarafından kulübüne bildirilmiştir.

Bunun üzerine, Ankaraspor A.Ş. “Bu oyuncunun sözleşmeye dayalı sair tüm haklarının saklı kalması ve futbolcuyu 2.transfer ve tescil dönemine kadar kadroya almama şartıyla, yabancı oyuncu kontenjanından düşürülmesini” talep etmiştir. Ancak bu talep, TFF’nin “Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri” talimatı 2009-2010 sezonu için ilan edilen hususlar genelgesi hükümleri gereği, böyle bir “kontenjandan düşürmek” işlemi hiçbir kulübe uygulanmadığından uygun görülmemiştir. Kaldı ki Türkiye Futbol Federasyonu talimat ve hükümlerinde “sözleşme dondurulması/ askıya alınması” gibi uygulamalar bulunmamaktadır.

Bunun üzerine, 27 Ağustos tarihinde Ankaraspor kulübünden gelen yazı ile De Nigris’in sözleşmesinin, kulüp ve oyuncunun karşılıklı mufakkatnamesi ile sona erdirildiği bildirilmiştir"


E arkadaş sormazlar mı? Fenerbahçe sezon başı- daha sonra feshetse de- Edu'nun kontratını askıya almadı mı? Aynı şeyi Beşiktaş Delgado'ya yapmadı mı? Bu kurallar herkese eşit de bazılarına daha mı eşit uygulanıyor???

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails