Ocak 18, 2009

Beşiktaş Transfer KomitesiBeşiktaş'ta Ertuğrul ve Sinan Engin'in ayrılmasından sonra ilginç şeyler oluyor. Özellikle transferlerde.

Sinan Engin'in bulunduğu tüm sezonlarda futbolcu izlendikten sonra son sözü söylemek için kendisinin gidip seyrettiği bilinir. Hatta yakın olduğu - şu an altında asbaşkanlık yaptığı - Olgun Peker'in menajeri olduğu oyuncuları aldığı söylenirdi. Tigana gelince, yakın arkadaşı Richard Bettoni üzerinden transfer yaptığı söylendi. Sonra Ertuğrul geldi. Yaptığı transferler (bkz: Higuain, Schildenfeld, Seriç) ve istemedikleriyle (bkz: Nicola Legrottaglie ) olay yarattı.

Hepsi geldi ve geçti. Artık yeni bir sayfa açtı Beşiktaş. Takımın başına Mustafa Denizli'yi getirdikten sonra - tamamen benim yorumum - öyle bir transfer komitesi kurdular ki adamı genlerine kadar araştırıyorlar. En güzel örnekler son yapılan iki transfer. Zamanında Fenerbahçeli'yim diyen Yusuf'un sonradan "Doğuştan Beşiktaşlı'yım" demesi ve bunu fotograflarla kanıtlayacağını söylemesi, ardından daha Türkçe bile konuşamayan ama yine Yusuf gibi ezel ebet Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Erkan Zengin.

Yeni komite herşeyden ümidi kesmiş genetik harita üzerinden yürüyor. Kolay gele...

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails