Kasım 03, 2011

Antonio Cassano


Bir yıldız daha kayıyor futboldan. Son Roma maçı sonrası hastaneye kaldırılmıştı Cassano. Konuşamadığı ve hareket edemediğinden felç haberleri çıkmıştı ancak teşhis konmuş hastalığına. Kan azlığından beyin hasar görmüş. (Ischemic-based cerebral damage) Ve uzunca bir müddet sahalarda olmayacak, belki de hiç dönemeyecek.

Futboldan çok futbol dışı unsurlarla gündemdeydi hep. Bari'nin mücevherini, Capello istediğinde €30m'luk bir fatura çıkıyordu Roma'ya. 19 yaşında başkente gitti, yaşından bekleneni verdi ilk etapta  ama sonra Capello, Totti derken yönetimle de anlaşamayıp, 4,5 sene sonra Madrid çıktı bahtına. İlk maçta oyuna sonradan girip golü atınca, Madridistalar heyecanlandı ama Madrid kariyerinde attığı 2 golden biriydi bu. 6 ay sonra Real'e Capello gelince, işler sıkılaştı. Yedek kulübesinin müdavimi oldu. Aşırı kiloları takımdan ceza alacak boyutlara ulaştı. Sakatlandıktan sonra da Perez çizdi ismini.

Sampdoria girdi devreye. Önce kiralandı sonra satıldı. Roma'dan daha iyi performansla, Pazzini ile beraber Sampdoria'yı Şampiyonlar Ligi'nin kapısına kadar getirdi. Play-off'ta Werder Bremen'e elenip, UEFA'da gruplarda kalınca, devre arası Pazzini Inter'e gitti. Başkan'la papaz olan Cassano'da Milan'a paketlendi. Ibra, Robinho ve Pato'nun arkasında kalsa da Milan'da memnun gözüküyordu, son maça kadar. İtalya Milli Takımı'na geri dönüşü de kısa sürmüş oldu bu durumda.

BATE-Milan maçında Boateng attığı golden sonra içine giydiği Cassano formasıyla sevinmişti gole salı gecesi. Inter Başkanı Moratti de arayanlardan. Futbolun değeri bu zamanlarda daha iyi anlaşılıyor.


Bir dönem yazdığı kitaptan, sadece '600-700 kadınla beraber oldum.' cümlesi çevrilmişti Türkçe'ye. Sorunlu olmasının yanında eğlenceliydi. Tekrar sahalarda görürüz inşallah, Serie A'nın yayın hakkını birileri alırsa tabi. İtalyan futbolcu candır. Video Cassano'nun Capello taklidi. Oradan da bir golü var.
Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails